Zatoki Jak leczyć?

Zatoki Jak leczyć? Co to jest, jakie są objawy i jak pomóc w tej dolegliwości?

Zatoki Jak leczyć? Co to jest?

Zatoki przynosowe. Przestrzenie wypełnione powietrzem, przylegające do jamy nosowej. Profesorowie nauk medycznych nadal spierają się o ich funkcję w organizmie. Pozostawiam tę kwestię specjalistom. Najbardziej mnie martwi, że czasem niebywale dokuczają. Tak, że trudno pracować czy nawet rozmawiać.

Jak pomóc w tej dolegliwości?

Objawy

Zatkany nos to mało powiedzieć. Ucisk na skroniach. Jakby coś Ci trzymało głowę w przedziwnym imadle. Do tego uczucie zalegającej wydzieliny, jakby coś na kształt flegmatycznego potwora. Kiedy ten Obcy opuszcza moją głowę, wykorzystuję równie nadnaturalne ilości chusteczek higienicznych.

Źródła problemu

To zapalenie wywołane katarem albo też alergia. Co ciekawe, medycy zdiagnozowali ten problem i wypracowali pewne rozwiązania dopiero w XXI w.

Idź do lekarza

Mnie przepisał kurację Zinnatem, Ibupromem Zatoki i ACC Optimą 600. Tak przez 10 dni. Plus dużo pić wody. Pomogło. Jednak nie jestem lekarzem, więc proszę to traktować wyłącznie jako podzielenie się doświadczeniem. Trzeba iść samemu do swojego lekarza pierwszego kontaktu. Nie leczmy się u dra Google.

Ilustracja: Rob Swatski, 10/365 Days of Gnome, Flickr CC BY-NC 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Piotr Drzewiecki

Dziennikarz, medioznawca, prof. UKSW