Transport pieca co

Transport pieca co. Jak wyciągnąć z kotłowni, przewieźć i wnieść do nowego miejsca? Kilka praktycznych porad przed sezonem grzewczym.

Transport pieca co Jak to zrobić?

Wiele osób wymienia piece na nowe przed sezonem grzewczym. Stary piec trzeba jakoś wywieźć. Inną kwestią są tymczasowe rozwiązania instalacji kotłów starego typu m.in. na koks. Jeśli mamy już upatrzony piec, chcemy pozbyć się dotychczasowego, ta porada jest dla Państwa. Jeszcze wyjaśnię skrót co, czyli centralnego ogrzewania.

Kilka praktycznych porad

Siła fizyczna nie wystarczy

Piec może ważyć od 150 do 300 i więcej kg, zależnie od mocy, którą powinniśmy odpowiednio dobrać dla domu. Z pewnością jeszcze o tym napiszę w przyszłości. Generalnie należy szukać fachowców, bo sama siła fizyczna nie wystarczy. Zaleca się, by na jedną osobę przypadał ciężar nie większy niż 50-80 kg.

Technika wyciągania i wstawiania

Największy problem dotyczy miejsca, gdzie znajduje się piec. Zwykle są to piwnice, często trzeba pokonywać schody i drzwi. Pomocne będą pasy z obejmami nakładane na plecy. Piec powinien być zabezpieczony folią, ułożony i przymocowany do deski.

Rozmiary pieca co

Bardzo istotne są wymiary naszego ogrzewacza, zwłaszcza szerokość. Inaczej nie zmieści się w drzwiach, będzie trzeba kuć ściany lub dokonywać innych przeróbek.

Firma transportowa

Polecam usługi Karol Team z Warszawy. Dojadą, wyjmą, załadują, przewiozą, wniosą w nowe miejsce. Mają doświadczenie i technikę. Kulturalni i znający się na rzeczy Panowie, którym dziękuję za usługę. Koszt kilkuset złotowy, profesjonalizm bezcenny. Więcej pod adresem https://transport-mebli-warszawa.pl/transport-pieca.php

Ilustracja: Edgar Zuniga Jr., A Heating Stove, Flickr CC BY-ND 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Piotr Drzewiecki

Dziennikarz, medioznawca, prof. UKSW