PRESS Café

PRESS Café – opis

PRESS Café to blog o mediach i edukacji. Uzupełnienie moich zajęć dydaktycznych w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie.

Strony

Kategorie

Archiwa

Kategorie – opis

Edukacja medialna pedagogika

Edukacja medialna pedagogika to cykl felietonów, porad i informacji dotyczących edukacji medialnej rozumianej przede wszystkim jako kształcenie kompetencji medialnych. Wpisy dotyczą również takich zagadnień jak edukacja przez media i dydaktyka mediów. Szczególnie są to posty o edukacji medialnej w Polsce, o problemie wychowania do mediów w rodzinie, o edukacji medialnej w szkole, zadaniach organizacji pozarządowych i instytucji kultury w edukacji medialnej.

Inspiracją była nazwa Instytutu, w którym obecnie pracuję. Pierwszy cykl Media i edukacja był przygotowywany dla „Gazety Szkolnej” w l. 2004-2006 (ok. 70 artykułów). Była to również nazwa pierwszej serii postów na presscafe.eu w okresie 2007-2016. Po awarii technicznej serwisu w 2016 r. utraciłem większość postów, a strona funkcjonowała w 2017 r. jako strona autorska. Obecnie – w 2018 r. – strona ponownie jest blogiem.

Wykłady i ćwiczenia

Wykłady i ćwiczenia to materiały dydaktyczne i informacje dla moich studentów w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Szczególnie jeśli chodzi o takie przedmioty jak: ćwiczenia ze specjalizacji edukacyjno-medialnej: dziennikarstwo popularnonaukowe oraz techniki kreatywne w mediach i edukacji, wykłady: edukacja medialna, chrześcijańska
edukacja medialna, osoba i wspólnota w Internecie oraz seminarium: edukacja medialna i analizy wpływu mediów.

Od początku presscafe.eu służyło jako wsparcie dydaktyczne. Kontakt ze studentami online jest bardzo ważny. Nie tylko ten mailowy. Wpisy ukazują się również w formie zajawek  na Facebooku. Posty nie są powtórzeniem zajęć. Są bardziej uzupełnieniem i służą samodzielnym poszukowaniom wiedzy.

Print Friendly, PDF & Email