Męskie granie opinie

Męskie granie opinie. Koncerty w Polsce sponsorowane przez browar w Żywcu. W dorocznych piosenkach przewodnich jest coś niezwykłego. W piwie też.

Piwo

Jestem wierny tej marce. Tańcząca para na etykiecie zmieniała się od lat. Smak pozostał, dla mnie od liceum. Nie, to nie jest lokowanie produktu. Eksperymenty z innymi piwami po prostu nie poszły najlepiej. Zarówno z tymi zagranicznymi, krajowymi, jak i lokalnymi. Królewska korona, podhalańskie stroje, rok założenia 1856, butelki zwrotne. Trade mark zobowiązuje. Dodać dwa plastry cytryny. Ice shandy.

Męskość

Jak kultura postrzega mężczyzn i jak ich przedstawia np. w serialu czy reklamie? Mamy nowy wzorzec mężczyzny. Docelowo: pewny siebie i ogromnie wrażliwy. Taki drwal, co tuli pieska. Rąbie drewno na opał i ma doktorat z filozofii. Kucharz domowy-wykładowca akademicki. Menedżer-pisarz. Analityk-piosenkarz. Wicedyrektor-ogrodnik. Praktyczno-teoretyczny.

Granie

Od lat śledzę cykl tych koncertów. I widzę ten nowy wzorzec w każdym z wideoklipów. Do zrobienia. Wymaga najpierw inwestycji w teorię, a później dobrych praktyk życiowych. Wówczas praktyka przeczołga teorię i wyjdzie efekt końcowy. Próby odpowiedzi na pytania o konkrety podejmują się wybitni polscy artyści muzycy. M.in. – alfabetycznie – Monika Brodka, Kortez, Tomasz Organek, O.S.T.R., Dawid Podsiadło, Piotr Rogucki i Krzysztof Zalewski. Trzy teledyski z ostatnich trzech lat.

2018

Trzech wrażliwych mężczyzn wreszcie wydaje walkę obiektom na niebie. Mówiono nam per aspera ad astra (łac. przez trudy do gwiazd). Tymczasem to one mają świecić nam, wiatr wiać w naszą stronę, a sprawy układać się po naszej myśli. Bardzo dobrze. Spryt to oręż mężczyzny. Jak u Prometeusza.

2017

Tym razem już nie zmieniamy kolejności relacji my-gwiazdy, ale strzelamy do nich. Śmiało aspirujemy do czegoś, co nas przekracza. Atakujemy wbrew opiniom innych. Pojawia się dystans do naszej własnej słabości. W końcu się udaje. Jak u Heraklesa.

2016

Nie jesteśmy sami. Bycie mężczyzną praktyczno-teoretycznym to wsparcie innych mężczyzn praktyczno-teoretycznych. Siła w nas, Koledzy! Jak u Argonautów.

Ilustracja:
« м Ħ ж » Blindman, Flickr CC BY-NC-ND 2.0.

Autor

Piotr Drzewiecki

Dziennikarz, medioznawca, prof. UKSW