Jakie pojemniki na żywność?

Jakie pojemniki na żywność? Plastikowe, szklane czy metalowe. Kilka obserwacji i praktycznych porad.

Jakie pojemniki na żywność? Nie tylko plastikowe

Plastikowe pojemniki stały się bardzo popularne. Lekkie, zamykane, łatwe do transportu, zajmujące stosunkowo niewiele miejsca w lodówce. Jednak nie nadają się do każdego rodzaju żywności. Poza tym nie powinny to być umyte pojemniki po lodach, co często się spotyka. Raczej wybierzmy te z oznaczeniami do przechowywania żywności. Polecam pojemniki Herevin lub też Sistema.

Do czego plastikowe

Do warzyw. Np. rzodkiewek, ogórków kiszonych, jeśli kupujemy je na sztuki. Także nie których owoców np. truskawek.

Pojemniki szklane

Do tłustych pokarmów. Do przechowywania mięsa z obiadu np. kotletów, które chcemy zachować na następny dzień. Sosów, które przygotowaliśmy. Także do serów. Łatwiej się myje takie naczynia. Mam je w różnym kształcie, w formie okrągłych misek oraz prostokątne.

Metalowe

Świetnie sprawdzają się do przechowywania wędlin. Metal działa jak dodatkowa chłodziarka. Szynka wydaje się być bardziej świeża. Mają odpowiednie przykrycie. są emaliowane. Całość wygląda gustownie, nieco retro.

Pojemniki zamiast folii

Po zakupach w sklepie przepakowywuję wędliny, ser. Unikam trzymania ich w sklepowej folii. Powstają śluzice, które psują jakość pokarmów. Od pewnego czasu nie używam też folii aluminiowej.

Ilustracja: Rubbermaid Products, Glass food storage container with Easy Find Lids, Flickr CC BY 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Piotr Drzewiecki

Dziennikarz, medioznawca, prof. UKSW