Dobra klinika dla psa

Dobra klinika dla psa. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę? Kilka porad.

Dobra klinika dla psa. Dlaczego to ważne?

Mija rok od smutnych chwil operacji mojego psa. Kamień moczowy, konieczne było wyszycie cewki. Pies to część rodziny, traktuję go jak bliską istotę. Przeżycia związane z jego zdrowiem były bardzo trudnym doświadczeniem. Po roku nadal jest radosny i przyjacielski.

Kłopoty z przychodniami

Nie wymienię nazwy, ale w pierwszym miejscu, gdzie szukałem pomocy, spotkało mnie ogromne rozczarowanie. Nie dotyczy to całości personelu, ale jeden z głównych weterynarzy wykazał się niebywałym brakiem empatii. Sugerował nawet uśpienie, jeśli nie chcę opiekować się psem po operacji. Okropne, wręcz nie do pomyślenia.

Pomoc i współczucie

Dopiero w Warszawie, dzięki specjalistom z Centrum Zdrowia Małych Zwierząt Multi-Wet, przy ul. Gagarina 5, tel. 22 841 44 40, www.multiwet.com.pl, udało się pomóc naszemu psu. Wizyty, pobyt w hostelu dla zwierząt, operacja, kontrole, lekarstwa, porady pielęgnacyjne, kompleksowe USG. Jestem bardzo wdzięczny lekarzom. Gorąco polecam, jeśli spotka Państwa podobne doświadczenie. Nie szukajcie lokalnych punktów, wybierzcie klinikę.

ZUS dla zwierząt

Hospitalizacja i operacja psa kosztowała ok. 2 tys. zł. Koszty nie grały dla mnie roli. Pies to mój bliski. Po roku od tamtych wydarzeń zdaję sobie sprawę, że taki wydatek dla wielu z Państwa może być ogromnym kłopotem. Myślę sobie, że tak jak nasze dzieci mają udział w płaconych przez nas składkach zdrowotnych i chorobowych, to dlaczego nie można by rozszerzyć takiej składki na zadeklarowane zwierzęta domowe. Chciałbym, że kiedyś było to możliwe. Albo przynajmniej jakieś mądre ubezpieczenie prywatne w tym zakresie. Dużo zdrowia dla Waszych podopiecznych.

Ilustracja: EUPOL Afghanistan, EUPOL Afghanistan: Visit to Nowzad charity, Flickr CC BY-NC 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Piotr Drzewiecki

Dziennikarz, medioznawca, prof. UKSW