Big Music Quiz

Big Music Quiz opinie. Prowadzony przez Sławomira Zapałę, który jako aktor wypromował już własny styl muzyczny rock-polo i hit o Zakopanem. Pierwszy odcinek wypadł całkiem nieźle. Problem w tym, że całkiem.

Format medialny

Tak jak nie ma całkowitej prawdy o świecie, tylko cała prawda, tak podobnie jest z tym programem. Można pomyśleć, że to polska produkcja TVP. A to kolejny kupiony format, tym razem australijski, a oparty na  francuskim wzorze. Martwi mnie, że tak wspaniała gospodarka jak nasza ma trudności z kreacją własnych formatów medialnych.

Rozrywka muzyczna

Dobrze się bawiłem, bo lubię quizy. Program jest dobry, bawi, uczy, animuje. Jest całkiem wesoło, są znane osoby i jest wiedza o piosenkach. Prowadzący odpowiada na potrzeby. Wpisuje się w gusta i jednocześnie inspiruje do poszukiwań. Martwi mnie, że tak wspaniała kultura po stu latach (1918), a co tam stu – tysiącu lat (966), wybrzmiewa w końcu hitem, w którym: Rycerzem jestem ja, A ty królową nocy.

Big Music Quiz
Eugeniusz Rudnik (1932-2016), pionier muzyki elektronicznej na świecie. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o muzyce w Polsce, posłuchajcie koniecznie

Big Quiz Polska

Co ja tam marudzę, lubię ten program i już. Martwi mnie marcowy śnieg (mem własnego autorstwa poniżej) i to, że moja Polska to obecnie Big Quiz. A nasz music, to nie tylko Chopin. To zaczątki muzyki elektronicznej na świecie Eugeniusza Rudnika. Posłuchajcie Martwą naturę. Zwłaszcza po 7 minucie. To Polish Jazz, np. Zbigniew Namysłowski Quartet, to… Polska właśnie.

Big Music Quiz
Denis Urubko (1973-), polski himalaista

Ilustracje: imdb.com, culture.pl, 2018, Dozwolony użytek

Autor

Piotr Drzewiecki

Dziennikarz, medioznawca, prof. UKSW