Biały Jeleń opinie

Biały Jeleń opinie. Jestem pod wrażeniem mydła i płynu do mycia naczyń. Marka z tradycjami.

Biały Jeleń opinie Legendarna polska marka

Mija 100 lat od czasu rozpoczęcia produkcji. Biały Jeleń. Jego wytwarzanie zainicjowała krakowska spółka Towarzystwo Akcyjne – Mydło. Symbolika ma związek z legendą o św. Hubercie, któremu ukazał się dorodny osobnik z krzyżem między porożem. Po II wojnie światowej usunięto krzyż z logo firmy. Marka pozostała. Ale symbolu szkoda.

Biały Jeleń Specyfika

Mydło na podrażnienia

Do pielęgnacji części intymnych. Zwłaszcza po operacji dolnych i wstydliwych partii ciała. To mydło nie podrażnia. Ma współcześnie różną postać. Kostki albo żelu w płynie.

Alergie

Wskazane dla osób uczulonych. Posiada nawet certyfikat i mądre określenie: hipoalergiczne.

Do mycia naczyń

Ostatnie moje odkrycie. Biały Jeleń to nie tylko mydło. To także płyn do mycia naczyń. Delikatny i skuteczny. O rumiankowym zapachu. Występuje pod nazwą: żel do mycia naczyń. Do widzenia, inna chemio.

Biały Jeleń Rzeźby

Szare mydło Biały Jeleń w kostce. Można nadal je spotkać w łazience. Bywało materiałem do prac artystycznych. Plastyki i rzeźby. Pamiętam, jak na Zajęciach Praktyczno-Technicznych i na Plastyce w Szkole Podstawowej nr 12 w Otwocku w l. 90 XX w. używaliśmy tego produktu do pewnych prób wytwórczości lub nawet twórczości.

Ilustracja: Denise Karan, Oatmilk Soap, Flickr CC BY-NC 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Piotr Drzewiecki

Dziennikarz, medioznawca, prof. UKSW