doktoraty UKSW

Doktoraty UKSW

Doktoraty UKSW. 28 maja br. w dniu święta UKSW – rocznicy śmierci Patrona uczelni, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uroczyście świętowaliśmy promocję doktorską moich doktorów p. Kingi Cybulskiej i p. Mateusza Kota.

Doktoraty UKSW 2017 roku

Obie prace powstały w ramach studiów doktoranckich z teologii środków społecznego przekazu na Wydziale Teologicznym UKSW. To wyjątkowe studia medioznawczo-religijne. Również i ja jestem ich absolwentem. Nauczyły mnie łączyć humanistykę i badania społeczne, śmiało formułować teorie, filozofować, szukać inspiracji w nauczaniu Kościoła o mediach, bycia teologiem mediów, ale też uświadomiły, że oprócz teorii jest praktyka i empiria.

W 2017 roku miałem zaszczyt bycia skutecznym promotorem dwóch osób. Dr Kinga Cybulska zajmuje się marketingiem medialnym, m.in. zagadnieniami współczesnej edukacji konsumenckiej, prowadzi ćwiczenia na specjalizacji marketingowej w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, pracuje też w Transition Technologies – Managed Services jako specjalista ds marketingu i komunikacji. Dr Mateusz Kot to edukator medialny, badacz interfejsów mózg-komputer, animator projektów edukacyjno-medialnych, m.in. w Fundacji Nowe Media (Olimpiada Medialna) i w Centrum Nauki Kopernik (Konkurs Nauka dla Ciebie).

doktoraty UKSW
Doktoraty UKSW. Dr Kinga Cybulska o kształtowaniu postaw społecznych konsumentów we współczesnych strategiach komunikacji marki

Trudno w tym miejscu nie złożyć gratulacji dla Koleżanek i Kolegów z  Instytutu za podobne promocje doktorskie, dla dr hab. Moniki Przybysz, prof. UKSW, dla dra hab. Grzegorza Łęcickiego, prof. UKSW, ks. dra hab. Andrzeja Adamskiego, prof. WSIiZ (dawniej UKSW). To również święto ich doktorów, w kolejności: dr Marty Brzezińskiej-Waleszczyk, ks. dra Pawła Muranowicza, dr Magdaleny Kap. Trudno w tym miejscu nie podziękować recenzentom prac moich doktorantów, dr hab. Monice Przybysz, prof. UKSW, ks. drowi hab. Jarosławowi Woźniakowi (KUL) i drowi hab. Józefowi Majewskiemu, prof. UG .

Duma promotora

Bo jak nie być dumnym. To piękne uczucie dla nauczyciela akademickiego, zwłaszcza kiedy ma się wiedzę, że nie było łatwo, że gdyby nie czas i inne uwarukowania, można było wiele spraw wykonać lepiej. Co jednak marudzić, gdy cel został osiągnięty.

doktoraty UKSW
Doktoraty UKSW. Dr Mateusz Kot o komunikacji człowieka z komputerem w świetle teologii środków społecznego przekazu

Polskiej nauce brakuje jeszcze wiele, by wejść w obieg świata. Brakuje pokory mierzenia się z problemami naukowymi. My to jednak wiemy, staramy się, jesteśmy może za bardzo praktyczni, może zabrakło nam mistrzów i przewodników. Ale musicie wiedzieć, że naprawdę potrafimy zrobić niesamowite rzeczy w krótkim czasie. Może jeszcze mamy kłopot z opowiedzeniem siebie jak doradzał Ernest Bryll. Ale co się stanie, kiedy nasza świadomość tych problemów przekroczy pewien punkt krytyczny, i kiedy wreszcie odkryjemy, że nie musimy doganiać świata, ale ze spokojem się nim zajmować.

doktoraty UKSW
Gratulacje dla dr Kingi Cybulskiej i dra Mateusza Kota.

Ilustracje:
PresbyPhotos, Teacher Induction Ceremony 2017, Flickr CC BY-NC 2.0
UKSW (c) 2018, Dozwolony użytek

Print Friendly, PDF & Email