Dydaktyk medialny

Dydaktyk medialny. Zawód z przyszłością?

No właśnie, dydaktyk medialny. Jak to jest z tym zawodem przyszłości? Przewidywania to jedno, a konkretne oferty pracy – zupełnie co innego.

Nowe zawody medialne

Portal pracuj.pl zalicza dydaktyka medialnego do profesji przyszłości, zatem nic tylko się kształcić. No i jest to konkretny pomysł na profesjonalną edukację medialną. Gorzej, kiedy w tym samym portalu zaczniemy poszukiwać ofert pracy związanych z tym zawodem. Zero. Lepiej, jeśli wpiszemy sam dydaktyk. Z dwóch dostępnych na dzisiaj ofert, jedną można uznać za związaną z dydaktyką medialną.

Rynek pracy

Ten prosty eksperyment pokazuje, jak różne są nasze wyobrażenia o nowych zawodach, a jak de facto wygląda rynek pracy. A może znacie osoby, które sobie poradziły w tej branży, są dydaktykami medialnymi? Może chciałyby się spotkać i udzielić wywiadu eksperckiego na ten temat, na potrzeby badań naukowych. A może jednak to fikcja i lepiej zostać nurkiem podwodnym.

Ilustracja: Stop Adani, Coral bleaching at Heron Island Feb 2016_credit The Ocean Agency / XL Catlin Seaview Survey / Richard Vevers, Flickr CC BY 2.0